Podstawy ochrony danych osobowych w organizacji


icon

Podstawy ochrony danych osobowych w organizacji

Information Security Ochrona danych osobowych

Jaki problem rozwiązuje to szkolenie?

W związku z szybkim rozwojem nowych technologii oraz stale rosnącą skalą na jaką dane osobowe są przetwarzane powstała potrzeba bardziej restrykcyjnej ochrony praw osób fizycznych. W dniu 25 maja 2018 roku Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych tj. ogólne rozporządzenie o ochronie danych zaczęło obowiązywać.

Celem szkolenia jest omówienie założeń ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO / GDPR) oraz powiązanych z nim przepisów, np. nowej ustawy o ochronie danych osobowych, Kodeksu Pracy lub wytycznych wydawanych przez Urząd Ochrony Danych Osobowych oraz Europejską Radę Ochrony Danych w kontekście ich stosowania.

Szkolenie jest przeznaczone zarówno dla pracowników podmiotów prywatnych i publicznych. Szkolenie będzie składało się z kilku bloków tematycznych i w ramach każdego z bloków zostaną przeprowadzone krótkie ćwiczenia praktyczne, których celem jest budowanie umiejętności związanych interpretowaniem przepisów prawnych i właściwym stosowaniem przepisów ogólnego rozporządzenia o ochronie danych.

Agenda


  • Introduction to EU privacy regulations.
  • Understanding what is personal data and types of personal data.
  • Understanding what is processing of personal data
  • Parties involved in processing of personal data
  • Understanding practical responsibilities of the data controller

Szczegóły


Dostępne jako kurs on-line
This training is available as live on-line course
Dostępne jako VOD
30 lipca 2019 22:36
Grupy docelowe
Programmers
Cena
-

Powiązane usługi


Powiązane szkolenia