icon

Narzędzia do szyfrowania danych 8, które pomogą Ci w inżynierii prywatności

Czy obawiasz się chronić swoje poufne informacje w coraz bardziej cyfrowym świecie? Inżynieria prywatności odgrywa …

Ochrona danych osobowych
dr Piotr Siemieniak 3 min. czytania

Czy obawiasz się chronić swoje poufne informacje w coraz bardziej cyfrowym świecie? Inżynieria prywatności odgrywa kluczową rolę w ochronie naszych danych, a dostępnych jest wiele narzędzi, które pomogą nam to osiągnąć. W tym poście omówimy osiem podstawowych narzędzi inżynierii prywatności, które pomogą Ci zapewnić bezpieczeństwo Twoich danych. 💼🔒

  1. 7-Zip 📦: Wszechstronny archiwizator plików typu open source, który obsługuje szeroką gamę formatów kompresji i szyfrowania. Dzięki 7-Zip możesz tworzyć archiwa chronione hasłem przy użyciu szyfrowania AES-256, zapewniając, że Twoje pliki są bezpieczne i dostępne tylko dla autoryzowanych użytkowników.

  2. AES Crypt 🔐 : Lekkie i łatwe w użyciu narzędzie, które wykorzystuje Advanced Encryption Standard (AES) do szyfrowania i odszyfrowywania plików. AES Crypt zapewnia silne bezpieczeństwo danych i jest dostępny dla wielu platform.

  3. AxCrypt 💻 : Wysoce przyjazne dla użytkownika oprogramowanie szyfrujące, które bezproblemowo integruje się z eksploratorem plików. Dzięki AxCrypt możesz bez wysiłku szyfrować, odszyfrowywać i udostępniać pliki, a wszystko to za pomocą prostego kliknięcia prawym przyciskiem myszy. Narzędzie wykorzystuje szyfrowanie AES-128 i AES-256, aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa.

  4. Boxcryptor ☁️ : Narzędzie do szyfrowania pamięci masowej w chmurze, które obsługuje głównych dostawców chmury, takich jak Dysk Google, Dropbox i OneDrive. Boxcryptor zapewnia szyfrowanie end-to-end, umożliwiając zabezpieczenie plików przed przesłaniem ich do chmury, zapewniając w ten sposób prywatność danych, nawet jeśli Twój dostawca chmury zostanie naruszony.

  5. Cryptomator : Narzędzie szyfrujące po stronie klienta typu open source dla usług przechowywania w chmurze, Cryptomator 🔒 szyfruje pliki przed przesłaniem ich do chmury. W ten sposób możesz zabezpieczyć poufne dane, nawet jeśli są przechowywane na serwerze innej firmy.

  6. EncFS 🐧 : Powszechnie używany kryptograficzny system plików typu open source dla systemu Linux, który umożliwia tworzenie zaszyfrowanego wirtualnego systemu plików w katalogu. EncFS jest łatwy w użyciu i zapewnia ochronę danych nawet w przypadku zgubienia lub kradzieży urządzenia.

  7. GnuPG2 🔏 : Następca GnuPG, to potężne i elastyczne oprogramowanie szyfrujące wykorzystuje standard OpenPGP do zabezpieczenia danych. GnuPG2 obsługuje kryptografię klucza publicznego, umożliwiając szyfrowanie i podpisywanie plików, wiadomości e-mail i innej komunikacji w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa.

  8. VeraCrypt: Bardzo popularne i niezawodne oprogramowanie szyfrujące, VeraCrypt jest następcą wycofanego TrueCrypt 💿. Oferuje szyfrowanie w locie, tworząc wirtualny zaszyfrowany dysk w pliku, który można zamontować tak, jakby był prawdziwym dyskiem.

Podsumowując, przyjęcie narzędzi inżynierii prywatności, takich jak te wymienione powyżej, może poprawić bezpieczeństwo Twoich danych. Integrując niektóre z tych narzędzi z codziennym przepływem pracy, będziesz o krok bliżej do zapewnienia prywatności i ochrony poufnych informacji.

💻🔐 Aby uzyskać dodatkową pomoc dotyczącą inżynierii prywatności i zabezpieczania danych, odwiedź naszą stronę usług! 🌐👩

Ochrona danych osobowych
Dowiedz się więcej Ochrona danych osobowych usługi

🌐 Z ufnością patrzmy w przyszłość, zapewniając doskonałość w zakresie prywatności, inżynierii bezpieczeństwa i zgodności z przepisami w erze sztucznej inteligencji. Nasze kompleksowe usługi w zakresie ochrony danych, począwszy od Privacy by Design i audytów zgodności z RODO po outsourcing inspektora ochrony danych, zapewniają, że Twoja firma wyprzedza krzywą w stale zmieniającym się krajobrazie cyfrowym. …

Ostatnie sesje szkoleniowe
Powiązane wpisy na blogu